et-loader

Faktory ovlivňující cenu Vaší fotovoltaiky

Každou instalaci vždy připravujeme na míru možnostem a požadavkům konkrétního zákazníka, proto se výsledná cena obvykle liší od základního ceníku. Mění se dle následujících úprav a doplňků:

Na trhu je k dispozici velké množství variant rozměrů a výkonů fotovoltaických panelů. Můžeme vždy vybrat typ a počet, které se nejlépe hodí pro Váš případ.

Na tmavé střechy se hodí celočerné panely, které obvykle bývají o něco dražší.

Nejvíce pracujeme s komponenty ověřeného výrobce SOLAX, který si spolehlivostí získal pevné místo na evropském trhu fotovoltaik. Díky oblíbenosti se tato značka stala i cenově dobře dostupnou.
SOLAX na své střídače i baterie poskytuje standardní 10ti letou záruku.

Jsme však v případě zájmu schopni nabídnout i levnější varianty, např. střídače značky GROWATT nebo FOXESS, které umějí pracovat s cenově dostupnými bateriemi AKUBOX, nebo s ověřenými bateriemi PYLONTECH.

Výrobci GROWATT, FOXESS a PYLONTECH taktéž poskytují 10ti letou záruku.

Výrobce AKUBOX dává záruku 2 roky. Baterie AKUBOX jsou stejné technologie LIFEPO4, jako baterie ostatních výrobců. Kratší záruční doba je díky nižší ceně. Při dodržování doporučených pravidel provozu lze očekávat stejnou životnost jako u ostatních výrobců baterií.

Díky dotacím na podporu elektromobility vychází wallbox pro zákazníky fotovoltaiky zdarma. Dotace o výši 40.000 Kč pokryje dodatečné náklady na koupi a instalaci wallboxu.

(Wattrouter / AZ router / Green Bono)

Pro domy, kde se ohřívá voda elektrickým bojlerem, nebo kde je tepelné čerpadlo či klimatizace, je vhodné přidat zařízení, které přesměruje nevyužitou elektřinu do ohřevu vody, případně jinam, kam je třeba. Výrazně to umožní zvýšit efektivitu využití vyrobené elektřiny. Dodatečné náklady jsou 20 – 25.000 Kč

Konstrukce na ploché střechy nebo na pozemek jsou složitější, proto i lehce dražší. Dle situace půjde o cca 300-400 Kč více na jeden fotovoltaický panel

Předpisy vyžadují, aby budovy s fotovoltaikou měly elektrickou instalaci dle současných norem. Často je třeba renovovat hlavní pojistkovou skříň a skříň elektroměru. Delší kabelové trasy a individuální požadavky také zvyšují náklady.